گزارش‌های روزانه بازدید:1516 تاریخ نشر:2017-02-15

قتل یک دانشجوی دختر باضربات چاقو در مرکز ولایت بامیان

عبدالله شایگان

یک دختر جوان 20 ساله در مرکز ولایت بامیان به اثر ضربات چاقو و خون ریزی ناشی از آن در شفاخانه این ولایت جان داد. به گفته محمدعزیز آمر بررسی محل واقعه در فرماندهی امنیه ولایت بامیان: "حوالی ساعت 11 قبل از ظهر، پنج‌شنبه 14 ماه دلو سال روان، در منطقه گور وانا از توابع مرکز ولایت بامیان، دختر جوانِ که شاگرد یکی از مراکز آموزشی و دانشجوی سال دوم دانشگاه بامیان بوده مورد ضربات چاقو قرار گرفته و سپس در شفاخانه جان داد."

آمر بررسی محل واقعه گفت: "بخش جنایی فرماندهی امنیه از لحظه‌ای که  توسط کارمندان امنیت ملی از وقوع چنین حادثه‌ای اطلاع یافت، وارد عمل شد و قربانی را به شفاخانه انتقال داد، ولی به دلیل خونریزی بیش از حد، داکتران هم برای نجات جان او کاری نتوانستند. به گفته ایشان تا هنوز کسی در زمنیه بازداشت نشده ولی تحقیقات پولیس جریان دارد تا عاملین قتل را شناسایی و به پنجه قانون بسپارد.

داکتر زیبا متخصص نسایی ولادی شفاخانه ولایتی بامیان می‌گوید: "این دختر دو هفته قبل به شفاخانه مراجعه کرده بود که نتیجه معاینات نشان می‌داد او حامله بود." با آنکه هنوز انگیزه قتل این دختر معلوم نیست اما این احتمال وجود دارد که قاتل از ترس افشا شدن موضوع حملِ این دختر دست به چنین کاری زده باشد.

این در حال است که کار بران فیسبوک و فعالین مدنی در بامیان از ازدیاد قتل‌های مرموز در این ولایت و عدم دست‌گیری عاملان آن توسط نیروهای امنیتی ابراز نگرانی کرده و خواهان جدیت بیشتر مقامات در زمینه می‌باشند. اسحق اکرمی، خبرنگار و فعال مدنی در بامیان می‌گوید در سال جاری 15 مورد قتل در بامیان اتفاق افتاده است؛ اما پولیس و نیروهای کشفی در امر پیش‌گیری از وقوع جرم و حتی دست‌گیری عاملین اکثر قضایا جدیت لازم به خرج نداده است.


بازنشر این مطلب