تدویر کارگاه آموزشی (د ماشومانو او ښځو حقونو پیژندنه) در ولایت لغمان

بخش تعلیمات حقوق بشر دفتر ساحوی جلال آباد،  با درک اهمیت موضوع و سهمگیری فعال زنان و جوانان بمنظور تنویر اذهان عامه، کاهش خشونت‌ها خصوصا خشونت‌های خانوادگی، نهادینه شدن حقوق بشر و ایجاد روحیه متقابل بین  افراد جامعه با در نظرداشت حفظ کرامت انسانی، کارگاه آموزشی را  تحت عنوان (د ماشومانو او ښځوحقونو پیژندنه) به همکاری دفتر سمسور لغمان رضاکاره ټولنه در تالارکنفرانس‌های ریاست اطلاعات کلتور ولایت لغمان با اشتراک 175 تن از جوانان، اعضای نهادهای جامعه مدنی، کارکنان دوایر دولتی، متعلمین و محصلین ذکور و اناث تدویر نمود.

هدف از تدویر برنامه آموزشی بلند بردن سطح آگاهی اشتراک کنندگان و سهم گرفتن ایشان در ترویج و نهادینه شدن حقوق بشر در قرا و قصبات بود.

موضوعات که در این جلسه به بحث گرفته شد، حقوق بشری زنان و اطفال در قوانین ملی و بین‌المللی و حقوق زن و طفل از نظر دین مبین اسلام بود. در پایان برنامه فرصت سوالات برای اشتراک کنندگان داده شد تا در رابطه به موضوع سوالات خویش را مطرح نمایند که اکثر شاملین اناث در رابطه به موضوع  سوالات را مطرح نمودند که جوابات لازم و قناعت بخش برای شان ارایه گردید که مورد تائید آنان قرار گرفت و همان بود که از اجراات و فعالیت‌های آموزشی کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان بمنظور ایجاد یک جامعه قانونمند اظهار تشکری و قدردانی نمودند و تقاضا نمودند که برنامه‌های آموزشی حقوق بشر باید گسترش پیدا کند.

قابل تذکر است موضوعات که برای اشتراک کننده ارایه گردید جالب و ارزنده  بود و شاملین تقاضا نمودند که سافت کاپی مواد ارایه شده در اختیار  ما قرار داده  شود، به اثر خواهش و تقاضای ایشان، سافت کاپی موضوعات ارایه شده در اختیار شان قرار داده شد تا در آینده از آن استفاده نمود و با سایرین شریک سازند.


بازنشر این مطلب