گزارش‌های روزانه بازدید:825 تاریخ نشر:2018-01-10

برگزاری نشست هماهنگی رسانه‌ها از سوی دفتر ولایتی فاریاب

پروین بهمنیار مسؤول بخش مطبوعات دفتر ولایتی فاریاب

نشست هماهنگی خبرنگاران و مسؤولین رسانه‌های فاریاب در اخیر ربع چهارم سال مالی 1396 خورشیدی، از سوی بخش تعليمات دفتر ولایتی فاریاب کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان با اشتراک (20) نفر از خبرنگاران و مسؤولين رسانه‌ها در تالار کنفرانس این دفتر، برگزار گردید.

نشست هماهنگی مذکور با تلاوت آیاتی از کلام مقدس الهی توسط یکی از اشتراک کنندگان آغاز گردیده و سپس بانو عزیزه یعقوبی سرپرست دفتر ولایتی فاریاب کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان ضمن عرض خوش آمدید به حاضرین این نشست، در بخشی از سخنان خویش اظهار داشت: «آزادی بیان یکی از جمله حقوق بشری شهروندان یک سرزمین به شمار می‌رود، هر  فرد حقیقی و هر شخصیت حقوقی از این حق برخوردار می‌باشد و البته زمانی استفاده از این حق موثر واقع می‌شود که شهروندان به حیث یک ملت از آن استفاده نمایند نه به عنوان یک گروه و یا قوم خاص. رسانه‌ها بخش مهم و عمدۀ آزادی بیان به شمار می‌روند. باید در کار رسانه‌یی، اصل توازن و بی‌طرفی و در کل اصول اخلاقی خبرنگاری رعایت گردد؛ ولو اینکه مربوط به هر حزب و یا گروه سیاسی باشند. زمانی که شما داخل کار رسانه می‌شوید، باید تمام افکار سیاسی، قومی، زبانی و مذهبی را کنار بگذارید و از لحاظ مسلکی، بی‌طرفی خویش را حفظ کنید.»

به دنبال آن، بانو پروین بهمنیار مسؤول بخش مطبوعات دفتر ولایتی فاریاب کمیسیون، متن اعلامیه پایانی کنفرانس ملی «حقوق بشر و مبارزه با فساد» را به خوانش گرفته و متعاقباً گزارشگران هریک: عبدالبصیر زروان گزارشگر رادیو تلویزیون ملی فاریاب، بانو اصیله گهریک مدیر مسؤول جریده دولتی فاریاب، فیروز غفوری خبرنگار سلام‌وطندار، خیرمحمد مرتضوی خبرنگارآژانس باختر، سید فیروز فیضی مدیر مسؤول رادیو صحت، محمد اسلم صمدی گزارشگر رادیو میمنه و بسم‌الله نظری خبرنگار رادیو تمنا و برخی دیگر از اشتراک کنندگان با رعایت ترتیب نوبت پیرامون موضوع، دیدگاه‌ها و انتقادات سالم خویش را مطرح نمودند.

همچنان در اخیر نشست، خبرنگاران و مسؤولین رسانه‌های فاریاب، یک سلسله پیشنهادات و نظريات خويش را كتباً به ریاست دفتر ولايتی فارياب كميسيون مستقل حقوق بشر افغانستان ارائه نموده اظهار داشتند که باید نهاد ذیربط دولتی با رعایت حق دسترسی به اطلاعات به سؤالات خبرنگاران پاسخ‌های قناعت بخش ارائه بدارند.

گفتنی است که نشست هماهنگی خبرنگاران و مسؤولین رسانه‌های فاریاب با آرزوی تحقق صلح دایمی و عدالت واقعی در افغانستان پایان یافته و گزارش خبری آن نیز از سوی رادیو تلویزیون ملی و رادیوهای محلی ولایت فاریاب به نشر رسید.


بازنشر این مطلب