گزارش‌های روزانه بازدید:504 تاریخ نشر:2018-01-22

امضای قرار داد همکاری میان دفتر ولایتی کمیسیون و رادیو بهارستان در ولایت بدخشان

دفتر ولایتی بدخشان

دفتر ولایتی کمیسیون با امضای اینگونه قرار داد با رسانه‌ها تلاش می‌ورزد تا  از رسانه‌ها و آزادی بیان به گونهٔ جدی حمایت و پشتیبانی نماید.

قرار داد همکاری دو جانبه، میان دفتر ولایتی کمیسیون مستقل حقوق‌بشر و رادیو بهارستان در ولایت بدخشان به‌امضا رسید.

 این قرار داد به روز شنبه، اول ماه دلو سال ۱۳۹۶، میان رئیس دفتر ولایتی کمیسیون و مدیر مسئول رادیو بهارستان، منعقد گردید.

هدف از امضای این قرار داد، نشر و پخش پیام‌ها، اعلامیه‌ها، برنامه‌های آموزشی و برنامه‌های رادیویی حقوق‌بشر، از طریق رادیو بهارستان، می‌باشد.

بر اساس این قرار داد، رادیو بهارستان تمام برنامه‌‌های آموزشی و رادیویی حقوق‌بشر را در جریان سال ۱۳۹۷، به نشر می‌رساند.

عارفه نوید، رئیس دفتر ولایتی کمیسیون در مراسم امضای این قرار داد، گفت: « دفتر ولایتی کمیسیون با امضای اینگونه قرار داد با رسانه‌ها تلاش می‌ورزد تا  از رسانه‌ها و آزادی بیان به گونهٔ جدی حمایت و پشتیبانی نماید. تقویت رسانه‌ها و حمایت از فعالیت‌های خبرنگاران، در اولویت کار کمیسیون قرار داشته و رسانه‌ها به عنوان مؤثرترین ابزار، در ترویج فرهنگ حقوق‌بشر و صلح، نقش فوق‌العاده اثرگذاری در جامعه دارند. »

رئیس دفتر ولایتی کمیسیون افزود: « نقش آموزشی رسانه‌ها را نمی‌توان انکار کرد؛ چون‌که افکارعمومی همواره تحت تاثیری رسانه‌ها و خبرنگاران قرار داشته و فعالیت‌های آموزشی رسانه‌ها باعث تحقق حقوق شهروندی می‌شود.»

در همین حال رضوان‌الله نظامی، مدیر مسئول رادیو بهارستان، از امضای قرارداد همکاری با دفتر ولایتی کمیسیون استقبال نموده و ادامهٔ اینگونه همکاری‌ها را در راستای ترویج و نهادینه‌شدن فرهنگ حقوق‌بشر اثرگذار می‌داند.

آقای نظامی می‌گوید: « دفتر ولایتی کمیسیون همواره از خبرنگاران این ولایت حمایت و پشتیبانی نموده، با راه‌اندازی برنامه‌های آموزشی کوتاه مدت، ظرفیت‌ و توانمندی خبرنگاران را نیز بالا برده‌اند.»

مدیر مسئول رادیو بهارستان در مراسم امضای این قرار داد، گفت:« بر بنیاد این قرار داد، مسئول و کارمندان رادیو بهارستان خود را متعهد می‌دانند که تمام پیام‌ها، اعلامیه‌ها، برنامه‌های آموزشی و برنامه‌های رادیویی دفتر ولایتی کمیسیون را، از اول ماه دلو سال ۱۳۹۶ الی اخیر ماه قوس سال ۱۳۹۷، از طریق این رادیو به نشر بسپارند و در قسمت ترویج و نهادینه‌سازی فرهنگ حقوق‌بشر با این نهاد همکار جدی نمایند.»

با امضای این قرار داد، هم‌اکنون رادیوبهارستان، ۱۳ برنامه رادیویی حقوق‌بشر را در ساعات معین به نشر می‌سپارد که، در طول هر هفته، حد اقل چهار بار، یک برنامه رادیویی تکرراً به نشر رسانده می‌شود.

قابل یاد آوریست، رادیو بهارستان مانند سایر رسانه‌های محلی این ولایت، در زمینهٔ ترویج و تعمیم حقوق‌بشر با دفتر ولایتی کمیسیون همکاری جدی داشته، در کنار نشر برنامه‌های رادیویی حقوق‌بشر، همواره نشست‌ها، کنفرانس‌ها و برنامه‌های آموزشی مربوط به دفتر ولایتی را نیز انعکاس داده است.


بازنشر این مطلب