جلسه تطبیق فرمان ۱۶۸ ریاست جمهوری در زندان ولایت هلمند

دفتر ولایتی هلمند

نشست خبری به تاریخ 5/11/1396 به‌منظور تطبیق فرمان شماره ۱۶۸ مقام محترم ریاست جمهوری در زندان مرکزی ولایت هلمند برگزارشد. در این نشست محترم بسم‌الله روحانی معاون ولایت هلمند، عطاالله افغان رییس شورای ولایتی، عیسی‌خان ابراهیم‌خیل رییس څارنوالی استیناف، عفیفه معروف رییس دفتر ولایتی هلمند، نسیمه نیازی عضو ولسی جرگه، رییس څارنوالی امنیت ملی، رییس څارنوالی نظامی، عبدالظاهرسعیدی مدیرمحبس، شاروال شهر لشکرگاه، اعضای جامعه مدنی، اعضای کمیسیون تطبیق فرمان متذکره و رسانه‌ها نیز حضور داشتند.

ابراهیم‌خیل ریس څارنوالی استیناف و رییس کمیسیون تطبیق فرمان ریاست جمهوری، در این نشست گفت: «فرمان ریاست‌جمهوری به‌مناسبت میلاد حضرت محمد (ص) صادر شده است و براساس فرمان به تعداد (۱۵۸) تن از محبوسین ذکور و به تعداد (۶) تن از محبوسین اناث و به تعداد (۲) محجوزین دختر و به تعداد (۲) محجوزین پسر مطابق فرمان متذکره قابل رهایی است که امروز از زندان محبس مرکزی رها میگردد.»

هم چنان رییس تطبیق فرمان اظهار داشته که این فرمان تا صادر شدن فرمان بعدی ریاست جمهوری قابل اجرا خواهد بود و برخی از زندانیان دیگر نیز آزاد و یا در مجازات شان تخفیف صورت خواهد گرفت. رییس څارنوالی استیناف فقر، بیکاری و بسوادی را از عوامل مهم در بلند رفتن گراف جرایم در ولایت هلمند می‌داند.


بازنشر این مطلب