گزارش‌های روزانه بازدید:247 تاریخ نشر:2018-03-14

دیدار و ملاقات با والی جدیدالتقرر ولایت کندز

دفتر ساحوی کندز

سید محمدکریم تلاش سرپرست ریاست دفتر ساحوی کندز، در حالیکه مسوولین بخش‌های نظارت و بررسی از تخطی‌ها، اطفال و افراد دارای معلولیت حضور داشتند، با عبدالجبار نعیمی والی جدید التقرر ولایت کندز، در مقر ولایت دیدار و ملاقات بعمل آوردند.

سرپرست دفتر ساحوی کندز در این دیدار، تقرر عبدالجبار نعیمی را به نمایندگی از کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان به صفت والی در ولایت کندز تبریک و تهنیت عرض نموده و از خداوند منان آرزوی موفقیت در راستای خدمت به شهروندان مظلوم کندزی که در سقوط چندین بار کندز خسارات مالی و جانی را متقبل شده اند، نموده و در ضمن در مورد فعالیت‌ها و دستاوردهای کمیسیون  و موارد نقض حقوق بشری و نگرانی‌های موجوده از از نبود امنیت، قطع شبکه‌های مخابراتی، وضعیت نامناسب زندان و زندانیان، موجودیت افراد مسلح غیرمسئول و بسا نابسامانی‌ها و کمبودها معلومات ارائه نموده و از والی ولایت خواست تا در تأمین امنیت که یکی از حقوق اساسی شهروندان است توجه جدی نموده و در اعتمادسازی و حکومت‌داری خوب سعی و تلاش نمایند.

والی ولایت ضمن سپاس و قدردانی از فعالیت‌های کمیسیون، کمیسیون را همکار خوب در راستای تطبیق ارزش‌های حقوق بشری دانسته و از کمیسیون خواست تا در راستای آگاهی‌دهی، ظرفیت‌سازی شهروندان کندزی را، یاری رسانند. همچنان والی ولایت از سرپرست دفتر ساحوی کندز خواست در شریک‌سازی موارد نقض حقوق بشری مقام ولایت را همکاری نمایند تا باشد در بهبود وضعیت حقوق بشری شهروندان تغییرات مثبت و عملی رونما گردد.

ضمنا در جریان ملاقات از والی ولایت خواسته شد که در نظارت‌ها از جریان توزیع اموال امدادی و کمکی، امتحانات رقابتی که یکی از وظایف کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان است، نماینده کمیسیون را مینحیث ناظرانتخاب نمایند تا ازیک طرف از موارد نقض حقوق بشری جلوگیری بعمل آید و از طرف دیگرحق به حقدار برسد.

مسوولین بخش‌ها نیز روی چالش‌ها و مشکلات موجوده در شهر کندز و مربوطات آن بحث و تبادل نظر نموده و خواستار نهادینه شدن ارزش‌های حقوق بشری و تأمین امنیت که یکی از خواست‌های مهم کندزیان است، از هیچ نوع سعی و تلاش دریغ نورزند و بهبود وضعیت حقوق بشری شهروندان را در اولویت کاری خویش قرار بدهند.

دیدار و ملاقات در فضای تعهد همکاری‌ها و تطبیق حاکمیت قانون و ارزش‌های حقوق بشری به پایان رسید.


بازنشر این مطلب