گزارش‌های روزانه بازدید:422 تاریخ نشر:2018-03-26

گزارش جلسه آموزشی با اشتراک زنان قریه جمشیدی در ولسوالی پشتونکوت ولایت فاریاب

دفتر ولایتی فاریاب

مراسم گزاف عروسی مشکلات اقتصادی را برای خانواده‌ها  به بار آورده و باعث به وجود آمدن خشونت‌ها و تیرگی روابط زن و شوهر می‌گردد. وجود قانون مشخص برای تحت قواعد در آوردن مراسم عروسی یکی از نیازهای جدی جامعه است که با تطبیق شدن آن، از مصارف گزاف عروسی جلوگیری شده و سهولت و امکان به موقع ازدواج را برای جوانان مساعد می‌سازد.

به سلسه برنامه‌های آموزشی، بخش زنان دفتر ولایتی فاریاب کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان جلسه آموزشی نیم روزه را تحت عنوان «قانون مراسم عروسی» به تاریخ ۲۷/۱۲/۱۳۹۶ با حضور و اشتراک (۳۳) تن از زنان قریه جمشیدی بالا تدویر نمود.

جلسه با تلاوت آیاتی چند از کلام روح نواز الهی  توسط یکی از اشتراك كنندگان آغاز گردیده سپس مسئول بخش زنان دفتر ولایتی فاریاب ضمن خوش آمدید به اشتراک کنندگان در رابطه به «اهداف و فعالیت‌های کمیسیون و همچنان قانون مراسم عروسی» معلومات مفصل ارائه  نمود.  موضوعات جلسه مورد استقبال گرم اشتراک کنندگان قرار گرفته، آنها حمایت شان را از کمیسیون مستقل حقوق بشر در راستای نهادینه‌‌سازی حقوق بشر و ارزش‌های والای انسانی ابراز داشته و تعهد سپردند که موضوعات ارائه شده را با اعضای فامیل و در اجتماع  شریک سازند. در اخیر جلسه بادعائيه خير و سعادت مردم افغانستان به پايان رسيد.


بازنشر این مطلب