گزارش‌های روزانه بازدید:398 تاریخ نشر:2018-04-11

گزارش جلسه آموزشی حقوق طفل در اسناد ملی و بین‌المللی در ولایت فاریاب

دفتر ولایتی فاریاب

بخش حمایت و انکشاف حقوق اطفال دفتر ولایتی فاریاب کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان جلسه آموزشی را تحت عنوان حقوق طفل در (اسناد ملی و بین‌المللی) به تاریخ 19/1/1397 با حضور و اشتراک 31 تن از شاگردان لیسه نسوان تکلی شهر میمنه تدویر نمود.

بخش حمایت حقوق اطفال دفتر ولایتی فاریاب ضمن خوش آمدید به اشتراک کنندگان دوره طفولیت را نسبت به سایر دوره‌های زندگی خیلی حساس و مهم دانسته و این دوره را بشکل طبیعی پایه و تهداب شخصیت فرد قلمداد کرد. مسئول بخش اطفال گفت: «اطفال امروز زنان و مردان آینده‌ساز و فردا هستند بنابر این در این دوره، اطفال به کمک، دستگیری، همکاری و رهنمایی بیشتر بزرگان نیاز دارند. بدون تردید، اطفال قشر نیازمند، ناتوان و آسیب‌پذیر جامعه است و در دوره طفولیت به مراقبت و توجه ویژه ضرورت دارند و مانند سایر اقشار جامعه حق دارند بطور سالم و عادلانه زندگی کنند و از هر گونه شرایط و زمینه مطلوب و سالم که برای رشد قوای بدنی، ذهنی، عاطفی و اجتماعی آنها موثر و مفید است بهرمند گردند. در این نشست اسناد ملی و بین‌المللی در رابطه به حقوق طفل بصورت مختصر توزیع داده شد. 

اشتراک کنندگان درمورد حقوق بشری اطفال با قوانین ملی و بین‌المللی آگاهی لازم را کسب نموده، پیشنهاد نمودند که کمیسیون چنین نشست‌های آموزشی را بخاطر بلند بردن سطح آگاهی شاگردان در مورد حقوق بشری شان در آینده‌ها راه اندازی نماید.


بازنشر این مطلب