گزارش‌های روزانه بازدید:935 تاریخ نشر:2018-05-08

جلسه دادخواهی ربع دوم در دفتر ولایتی هلمند دایر شد

 

دفتر ولایتی هلمند

بخش نظارت بر عملکرد پولیس (امبودزمن) دفتر ولایتی هلمند کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان جلسه دادخواهی ربع دوم  را به تاریخ 4/2/1397 با حضور ۱۸ تن از مسئولین نهادهای نظامی، دولتی و جامعه مدنی در تالار جلسات دفتر ولایتی هلمند دایر نمود.

در این جلسه روی دو موضوع جداگانه بحث و تبادل نظر صورت گرفت:

1.     نقش نظامیان در تامین امنیت و عدالت اجتماعی

2.     مبارزه علیه مواد مخدر و فعالیت‌های ادارات ذیربط در زمینه

در مورد فعالیت‌های گروه سونگوری‌ها (قطعه که توسط ریاست امنیت ملی هلمند استخدام شده اند) مردم محل از آن‌ها شکایات داشتند، که نماینده امنیت ملی عنایت‌الله گفت امنیت ملی هلمند در این راستا کوشش نموده تا همه فعالیت‌ها را با هماهنگی دیگر نهادهای نظامی به پیش برند. شکایت مطرح شده جلسه را با محترم ریس امنیت ملی هلمند در جریان می‌گذارند که در مورد  اقدامات لازم را اتخاذ می‌نمایند.

در این جلسه، قوماندان زون ۵۰۵ بُست مل پاسوال محمدرحیم چخانسوری اشتراک نموده بودند، که در موارد مختلف نظریات شان را با ما شریک ساختند. از آن جمله ایجاد شورای امنیت در این ولایت و مبارزه علیه مواد مخدر بود که گفته شد نیازمند وقت کافی است تا با همکاری سایر نهادهای مربوطه گام‌های جدی برداشته شود.

مولوی خدای‌نظر رییس شورای علما و نماینده ریاست ارشاد حج و اوقاف گفتند که همیشه در مورد اضرار مواد مخدر و کشت کوکنار از طریق منابر به مردم ابلاغ کرده اند و در آینده نیز این پیام را خواهند رساند و این یک امر ضروری است تا تبلغ و مبارزه با مواد مخدر اضافه گردد.

عبدالقدوس آمر اطلاعات ریاست اطلاعات و فرهنگ افزود که قبلا از طریق رادیوها و رسانه‌های چاپی خویش در مورد اضرار و پیامدهای ناگوار مواد مخدر آگاهی‌دهی شده است و در این موارد جلسات گوناگون دایر شده و برنامه‌ها و جلسات آگاهی‌دهی از طریق مدیریت جوانان ریاست اطلاعات فرهنگ دایر گردیده است.

عبدالقدیر حقیار مدیرعمومی ریاست مبارزه با مواد مخدر گفت: «این ریاست بروشورها، پوسترها و دیگر مواد آگاهی‌دهی را برای مردم و اذهان عامه از طریق ریاست اطلاعات و فرهنگ، ریاست صحت عامه، و ریاست معارف توزیع نموده است.»

این ریاست قبلا برنامه زیاد آگهی‌دهی داشت اما به علت کمبود بودجه در این اوقات برنامه‌های آگهی‌دهی این ریاست کم رنگ شده است.


بازنشر این مطلب