گزارش‌های روزانه بازدید:280 تاریخ نشر:2018-07-08

گردیز: برای مدافعان حقوق بشر ورکشاپ دو روزه برگزار گردید

دفتر ساحوی گردیز  

مدافعان حقوق بشر، کسانی است که رضاکارانه و بدون کدام امتیاز به صورت مستقیم و غیرمستقیم از حقوق بشر دفاع می‌نمایند و مشکلات روزمره مردم را با دادن مشوره‌ها و دیدگاهای مثبت حل و فصل می‌نمایند. دفتر ساحوی گردیز کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان یک نهاد مدافع، مدافعین حقوق بشر است که ورکشاپ دو روزه برای ۱۶ تن از مدافعین از تاریخ ۱۲ الی ۱۳ سرطان ۱۳۹۷ برگزار نمودند.

نخست رییس دفتر ساحوی گردیز، پوهنیار نوراحمد شهیم برای اشتراک کنند گان خوش آمدید گفتند و همچنان به مسوولیت‌های کلیدی مدافعان حقوق بشر تاکید نمودند. آقای شهیم از مدافعان حقوق بشر خواستند که یک نتیجه‌‌گیری خلص کار خود را با کمیسیون شریک سازند و همچنان با علاقمندی در روز ورکشاپ اشتراک ورزند.

دراین ورکشاپ در باره (معرفی کمیسیون، حقوق و مکلفیت‌های اساسی شهروندان در قانونی اساسی افغانستان، انتخابات شفاف و عادلانه و  حقوق محیط زیست) معلومات ارایه گردید و همچنان در مورد دست‌آوردهای مدافعان حقوق بشر کار گروپی صورت گرفت.

اشتراک کنندگان از کمک‌های معنوی کمیسیون تشکری نمودند و وعده سپردند که در تامین و ترویج حقوق بشر نقش خود را بازی نموده و از آن دفاع می‌نمایند.

 


بازنشر این مطلب