گزارش‌های روزانه بازدید:665 تاریخ نشر:2018-07-16

جلسه هماهنگی با مسولین رسانه‌ها در دفتر ولایتی ارزگان

دفتر ولایتی ارزگان

به تاریخ 19 سرطان سال 1397 دفتر ولایتی کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان در مورد دست‌آوردها و مشکلات حقوق بشری با مسئولین رسانه‌های این ولایت جلسه هماهنگي را تدویر نمود.

در آغاز جلسه حاجی عبدالاحد بهایی سرپرست دفتر ولایتی ارزگان طی بیانیۀ افتتاحیه خویش از همکاري‌های بی‌شایبه رسانه‌ها با کمیسیون اظهار خرسندي نموده وادامه دادند که رسانه‌ها درزندگی ما بسیار اهمیت دارند. این رسانه‌ها است که مشکلات جامعه را با مقامات باصلاحیت در میان می‌گذارند. وی بیان داشت که خبرنگاران خدمت‌کاران واقعي جامعه و بشریت است که داری حقوق خاصی هستند، باید ههمه مردم ازحقوق خویش آگاهی حاصل نمایند و دراین راستا رسانه‌ها رول عمده دارند. محترم بهایی در اخر سخنان خویش از ژورنالستان خواستند تا موارد نقض حقوق بشر را رسانه‌ای سازند و با کمسیون یکجا کار و همکاری نمایند تا درجامعه عدالت تامین گردد.

ژورنالیست‌ها از همکاری همیشگی کمیسیون اطمینان رضایت نمودن و علاوه نمودن که ما همیشه درمورد حقوق بشری با کمیسیون همکار بودیم و همکاری را ادامه خواهیم داد چون مسولیت ما ژورنالست‌ها است تا مشکلات مردم را با مقامات باصلاحیت شریک نمایم.

در تعقیب جماالدین آمر بخش تعلیمات در مورد مشکلات ژورنالستان درولایت ارزگان  چنین بیان داشت که ژورنالستان مقیم این ولایت بامشکلات مواجه اند وی اضافه نمود و از همه اشتراک کنندگان تقاضا کرد تا به به اصل آزادی بیان احترام گذاشته شود و حقوق بشری افراد تامین گردد و برای تامین اصل ازادي بیان تدابیر مهم اتخاذ گردد.

درپایان اشتراک کنندگان این جلسه پشنهاد نمودند که چنین جلسات در آینده هم تدویر گردد تا در ولایت ارزگان از مشکلات ژورنالستنان و نقض حقوقی بشر جلوگیری بهعمل اید.

 


بازنشر این مطلب