گزارش‌های روزانه بازدید:401 تاریخ نشر:2018-08-27

تجلیل از روز بین‌المللی و گرامیداشت از قربانیان تروریزم در ارزگان برگزار شد

دفتر ولایتی ارزگان

کمیسیون مستقل افغانستان دفتر ولایتی ارزگان به‌تاریخ ۲۴ اسد ۱۳۹۷ که برابر است با ۱۵ اگست ۲۰۱۸ تجلیل روز بین‌المللی و گرامیداشت از قربانیان تروریزم را در ولایت ارزگان برگزار کرد. در این تجلیل نماینده مقام ولایت ارزگان، نماینده قومندانی و اردوی ملی، نماینده شورا ولایتی، رییس‌های ارگان‌های مختلف در ولایت ارزگان، مدافعان حقوق بشر ، نمایندگان قربانیان تروریزم و  مسولین رسانه‌ها اشتراک کرده بود. این برنامه در سالون احمد شاه بابا ابدالی برگزار شد.

کنفرانس با تلاوت قرانکریم آغاز شد، پس از آن مطابق اجندا حاجی عبدالاحد بهایی سرپرست دفتر ولایتی ارزگان اهداف و  مقاصد این کنفرانس را بیان کرده، گفت: «کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان به ادامه تلاش‌های خویش در راستای حراست و دفاع از حقوق قربانیان نقض حقوق بشر، این کنفرانس را به مناسبت تجلیل از روز بین‌المللی یادیود و گرامیداشت از حقوق قربانیان تروریزم برگزار می‌نماید. دفتر ولایتی ارزگان با هماهنگی مقام ولایت ارزگان این روز (۲۴ اسد) را تجلیل می‌کند و از هر دو  طرف جنگ می‌خواهد که در هنگام جنگ حقوق مردم ملکی و عام را تأمین نمایند.»

در این تجلیل رییس‌های ادارات مختلف ارزگان، مشران قومی، قربانیان تروریزم، فعالان مدنی و مدافعین حقوق بشر سخنرانی کرد و از حقوق قربانیان تروریزم حمایت کرد و از دولت و مخالفین دولت خواست که  حقوق مردم عام در حال جنگ تأمین شود.

 


بازنشر این مطلب