گزارش‌های روزانه بازدید:839 تاریخ نشر:2019-04-02

ملاقات رئیس دفتر ولایتی فاریاب کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان با معاون سازمان ملل متحد در امور کمک های بشر دوستانه

آقای توبی لنزر معاون بخش خدمات بشری و هماهنگ کننده کمک های سازمان ملل متحد، طی یک سفر رسمی به تاریخ 5 حمل 1398 جهت بررسی مشکلات و چالش های کمک های بشر دوستانه وارد ولایت فاریاب گردید. آقای توبی لنزر ضمن ملاقات با والی ولایت فاریاب و نهاد های ملی و بین المللی که در عرصه کمک های بشری که در این ولایت فعالیت می‌نمایند با رئیس و کارکنان دفتر ولایتی فاریاب کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان نیز دیداری داشتند. در این  دیدار ذبیح الله جواد رئیس دفتر ولایتی فاریاب این کمیسیون از وضعیت عمومی حقوق بشری این ولایت توضیحاتی داشتند، مشکلات و چالش های حقوق بشری در ولایت فاریاب را ناشی از موارد ذیل دانستند.

منازعات مسلحانه داخلی و تاثیرات آن بالای افراد ملکی، افزایش تلفات افراد ملکی، افزایش چشم گیر بیجا شدگان به اثرجنگ و خشک سالی، آمار بلند خشونت علیه زنان و اطفال، مسدود بودن راه های مواصلاتی ولسوالی ها، عدم تکافوی کمک های بشری، کندی در توزیع کمک ها توسط موسسات تطبیق کننده، عدم موجودیت آمار و ارقام مشخص از بیجا شدگان از این موارد می‌باشند. وی افزود که کمک های بشری برای بیجا شدگان منازعات مسلحانه و خشک سالی می تواند برخی از این مشکلات و چالش ها را مرفوع ساخته و خواستار توجه هرچه بیشتر نهاد های ملی و بین المللی در این راستا شدند.

متعاقباٌ، آقای توبی لنزر ضمن قدردانی از معلومات ارائه شده پیرامون وضعیت عمومی حقوق بشری در ولایت فاریاب بیان داشتند که: ما نگرانی های دفتر ولایتی کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان را درک نموده و در راستای افزایش کمک های بشردوستانه به ولایت فاریاب کار خواهیم نمود. هم چنان وی نیز نگرانی خویش را در رابطه به وضعیت حقوق بشری ولایت فاریاب اظهار نموده و افزودند که رقابت نا سالم احزاب سیاسی و تاثیرات منفی آن بر جامعه و افراد ملکی بر این مشکلات افزوده است.

 


بازنشر این مطلب