گزارش‌های روزانه بازدید:503 تاریخ نشر:2019-09-19

نشست سکرتریت ویژه برای بررسی ادعاهای اخیر درباره آزار و اذیت زنان در ادارات، برگزار شد

نشست سکرتریت ویژه برای بررسی ادعاهای اخیر درباره آزار و اذیت زنان در ادارات، ‌روز چهارشنبه (27 سنبله)، با حضور خانم شبنم صالحی، کمیشنر کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان و نمایندگانی از کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی، وزارت کار و امور اجتماعی، لوی‌سارنوالی و انجمن وکلای مدافع در دفتر مرکزی کمیسیون برگزار شد.

در ابتدای این نشست، خانم شبنم صالحی درباره‌ فعالیت‌های صورت‌گرفته از سوی این سکرتریت صحبت کرد و افزود که ایجاد سکرتریت ویژه و مکانیزم این سکرتریت برای بررسی این ادعاها از طریق وبسایت و شبکه‌های اجتماعی کمیسیون به صورت گسترده نشر شد تا همه شهروندان از آن آگاه شوند.

خانم صالحی هم‌چنین افزود که دفاتر ساحوی و ولایتی کمیسیون حقوق بشر نیز برای دریافت شکایات شهروندان درباره آزار و اذیت زنان در ادارات، آمادگی کامل دارند. سپس کارشیوه تهیه‌شده برای سکرتریت ویژه در اختیار سایر اعضای نشست قرار گرفت تا پس از دریافت ‌دیدگاه‌های آنان، نهایی شود.

 

دریافت سه قضیه

در ادامه نشست، کمیشنر کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان از رسیدن سه قضیه آزار و اذیت زنان در ادارات به سکرتریت ویژه خبر داد.

جزئیات مربوط به این قضایا به صورت کامل با سایر اعضا در میان گذاشته شد و اسناد و شواهد موجود نیز در اختیار اعضای نشست قرار داده شد. اعضای نشست با مشاهده و بررسی اسناد و شواهد موجود، ‌دیدگاه‌های خود را بیان کردند و در نهایت در مورد اقدامات بعدی درباره این قضایا، تصمیم‌گیری لازم صورت گرفت.

 

رسیدگی جدی

آگاهی‌دهی، اعتمادسازی، شناسایی و معرفی مصادیق آزار و اذیت، هم‌چنین معرفی قوانین موجود در این‌باره از دیگر موضوعاتی بود که در مورد آن صحبت شد و اعضای جلسه نظرات خود را در این موارد بیان کردند.

در پایان، کمیشنر کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان رسیدگی جدی و دقیق به این قضایا را در ایجاد فضایی سالم در ادارات، برای زنان کشور بسیار مهم و اساسی دانست.

خانم صالحی تأکید کرد که سکرتریت ویژه برای رسیدگی به قضایای آزار و اذیت زنان در ادارات، به صورت جدی و با تعهد کامل فعالیت خواهد کرد و افزایش همکاری و هماهنگی میان ادارات برای بررسی این موارد، بسیار مهم و ضروری است.

 

 

 

 


بازنشر این مطلب