گزارش‌های روزانه بازدید:634 تاریخ نشر:2019-10-17

نظارت کمیشنر بخش نظارت و بررسی کمیسیون‌ بر وضعیت حقوق بشری ولایت کاپیسا، به‌ویژه وضعیت زندانیان مرد و زن آن

بانو بنفشه یعقوبی، کمیشنر بخش نظارت و بررسی کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان به تاریخ 17/7/1398هـ.ش.، به منظور نظارت بر وضعیت حقوق بشری ولایت کاپیسا به این ولایت سفر ‌و ‌با والی آن ملاقات کرد. کمیشنر یعقوبی را ‌محمد‌عالم عزیزی، هماهنگ‌کننده بخش نظارت و بررسی‌ تخطی‌های حقوق بشری‌، عبد‌الاحد فرزام، رئیس دفتر ساحوی کابل و همکاران بخش نظارت و بررسی دفتر ساحوی کابل ‌همراهی می‌کردند.

بانو یعقوبی، در ملاقات با والی کاپیسا، آقای عبد اللطیف مراد، به او درباره رهبری جدید کمیسیون، فعالیت‌ها و دستاورد‌ها‌ و برنامه‌های آینده کمیسیون ‌معلومات داد‌ و ضمن قدردانی از همکاری‌های همیشگی او، خواهان همکاری بیشتر مقام ولایت در ‌تطبیق طرح‌ها و برنامه‌ها و برنامه‌های کمیسیون شد‌.

والی کاپیسا ضمن وعده هر نوع همکاری با کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان، درباره مشکلات و چالش‌های حقوق بشری مردم ولایت به رهبری کمیسیون معلومات داد.

سپس، کمیشنر یعقوبی با تیم همکاران بر بخش‌های مختلف زنانه و مردانه محبس این ولایت نظارت کرد و در صحبت با زندانیان و متهمان آن مرکز سلب آزادی، مسائل و مشکلات آنان را یادداشت کرد. یعقوبی ضمن برگزاری نشست با مسئولان محبس، با شماری از زندانیان ملاقات و با آن‌ها مصاحبه‌های انفرادی (بدون حضور مسئولان زندان) ‌انجام داد‌ و با شنیدن مشکلات آنان، برای حل مشکلات‌ تدابیر لازم اتخاذ کرد.

همچنین بانو یعقوبی به مسئولان دفتر ساحوی کابل کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان هدایت داد‌ که آن دسته از مشکلات و چالش‌های موجود در محبس زنانه و مردانه‌ ولایت کاپیسا که رفع آن‌ در حیطه صلاحیت اداره محبس نبود، با ارگان‌های ذیربط دولت افغانستان در میان گذاشته شده و به گونه جدی پیگیری کنند.  

 

 


بازنشر این مطلب