گزارش‌های روزانه بازدید:590 تاریخ نشر:2019-12-25

نشست گروه دادخواهی «حمایت از زنان و معاینات طب عدلی معیاری» برگزار شد

 

نشست گروه دادخواهی «حمایت از زنان و معاینات طب عدلی معیاری»، روز سه‌شنبه (3 جدی)، در دفتر مرکزی کمیسیون مستقل حقوق ‌بشر افغانستان برگزار شد.

در آغاز این نشست، خانم شبنم صالحی، کمیشنر کمیسیون حقوق‌ بشر درباره فعالیت‌های صورت‌گرفته به منظور حمایت از زنان و دسترسی به معاینات طب عدلی معیاری صحبت کرد و افزود، تعدیل ماده 640 کود جزا، یکی از اولویت‌های اصلی این گروه است و تلاش‌ها در این مورد ‌به صورت جدی ادامه دارد.

در ادامه این نشست، خانم لطیفه سلطانی، هماهنگ‌کننده ‌کمیسیون حقوق ‌بشر در بخش حمایت از حقوق زنان، گزارش فعالیت‌های صورت‌گرفته در کمیته‌های فرعی گروه دادخواهی در ولایت‌های هرات، بامیان، بلخ و بدخشان را ارائه کرد. برگزاری برنامه‌های مختلف آگاهی‌دهی، بازدید از شفاخانه‌ها، زندان‌ها و مراکز معاینات طب عدلی، از مهم‌ترین فعالیت‌های صورت‌گرفته در کمیته‌های ولایتی بوده است.

سپس، نمایندگان نهادهای عضو گروه دادخواهی، درباره فعالیت‌های انجام‌شده و هم‌چنین برنامه‌های آینده خود برای حمایت از زنان، به‌ویژه دسترسی به معاینات طب عدلی معیاری، صحبت کردند و پیشنهادهای خود را در این زمینه مطرح کردند.

در پایان این نشست، خانم ‌صالحی از تلاش تمامی نهادهای عضو این گروه به منظور حمایت از زنان و دسترسی به معاینات طب عدلی معیاری، قدردانی کرد. کمیشنر کمیسیون مستقل حقوق‌بشر، فعالیت گروه دادخواهی را یک کار حقوق‌بشری و با ارزش دانست و بر لزوم هماهنگی بیشتر میان نهادهای مختلف، برای حمایت از زنان و دسترسی به معاینات طب عدلی معیاری در کشور تأکید کرد.

 

 


بازنشر این مطلب