گزارش‌های روزانه بازدید:908 تاریخ نشر:2018-01-10

دیدار وزیر مبازره علیه مواد مخدر با کارمندان دفتر ساحوی بامیان

گزارش دهنده: احمدرجاء طهماسی مسئول مطبوعات دفتر ساحوی بامیان

خانم سلامت عظیمی وزیر محترم مبارزه علیه مواد مخدر به تاریخ 20 جدی 1396 با کارمندان دفتر ساحوی بامیان دیدار و ملاقات نمود. در این ملاقات همراه با خانم عظیمی معاون مقام ولایت، مسئولین ادارات دولتی و هیئت همراه شان از کابل از دفتر ساحوی بامیان دیدن نمودند. هدف این ملاقات شریک سازی کارکردهای هر دونهاد در راستای حمایت و ترویج حقوق بشر عنوان گردید.

خانم زهرا معتمدی رئیس دفتر کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان در بامیان ضمن خوش آمدگویی به مهمانان، وزیر مبارزه علیه مواد مخدر را از جمله‌ای مدیران موفق و باورمند به ارزش‌های حقوق بشری خواند. ایشان افزود که در رأس بودن چنین اشخاص متعهد و باورمند به ارزش‌های حقوق بشری در ادارات، کمیسیون را در جهت تحقق اهداف و آرمان ‌‌هایش امیدواری می‌بخشد.

خانم سلامت عظیمی وزیر مبارزه علیه مواد مخدر ضمن تقدیر از کارکردها و فعالیت‌های کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان در راستای ترویج، حمایت و گسترش ارزش‌های حقوق بشر در کشور، اذعان داشت: پدیده‌ی مواد مخدر ارتباط مستقیم با حقوق بشری افراد دارد و با افزایش استفاده از مواد مخدر نقض‌های حقوق بشری بیشتر می‌گردد بناً مسئولیت همه‌ است که علیه مواد مخدر مبارزه‌ای جدی نماید. به باور خانم عظیمی، مواد مخدر و استفاده از آن یک معضل جهانی بوده و افغانستان قربانی این پدیده نیز گردیده است که مبارزه علیه آن یک اقدام و پیکار جهانی را می‌طلبد. خانم عظیمی در بخش ار صحبت هایش بیان داشت که متاسفانه دشمنان افغانستان با هدف قراردادن نسل جوان و آینده سازان کشور و متعاد ساختن آن‌ها به مواد مخدر یک جنگ خاموش را علیه کشور آغاز کرده اند. وی اذعان داشت: با و جودیکه افغانستان محل کشت، زرع و فرآوری تریاک است اما بعد از  پردازش و پروسس کردن آن در کشورهای همسایه و منطقه به شکل مدرن و پیشرفته آن دوباره وارد افغانستان می‌گردد.

دراین جلسه وزیر مبارزه علیه مواد مخدر به سوالات کارمندان دفتر ساحوی بامیان نیز پاسخ داد. همین‌گونه دراین دیدار تأکید صورت گرفت که علیه ترویج زرع و  استفاده از مواد مخدر به صورت جدی و پیگیرانه کار صورت گیرد. 


بازنشر این مطلب