گزارش‌های روزانه بازدید:343 تاریخ نشر:2018-07-10

کارگاه آموزشی ارتقای ظرفیت مدافعان حقوق بشر در ولایت دایکندی برگزار شد

بخش مطبوعات دفتر ولایتی دایکندی

دفتر ولایتی دایکندی، کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان، کارگاه آموزشی را به منظور ارتقای ظرفیت مدافعان حقوق بشر برگزار کرد. این کارگاه با حضور 27 تن از مدافعان حقوق بشر به مدت سه روز در مرکز ولایت تدویر شد.

محمد جواد دادگر، رئیس دفتر ولایتی دایکندی، که در افتتاح این برنامه سخن می گفت، بر حمایت دوامدار کمیسیون از مدافعان حقوق بشر تأکید کرد و گفت، با توجه به اهمیت کار مدافعان حقوق بشر و نیز تأثیر پذیری آن ها از مشکلات و چالش های موجود، کمیسیون متعهد به حمایت همه جانبه از مدافعان حقوق بشر بوده و برنامه های مختلف آموزشی و حمایتی را شامل برنامه عمل خود کرده است. رئیس دفتر ولایتی دایکندی، حقوق بشر را پیش شرط رسیدن به یک زندگی انسانی و کرامتمند عنوان کرد و گفت، تحقق آرمان حقوق بشر در جامعه، نیازمند تلاش های جمعی و مشترک می باشد که گروه های تأثیر گزار اجتماعی مخصوصاً فعالان مدنی و حقوق بشر، به صورت منسجم، دوامدار و هدفمند فعالیت های خود را  بر حل و رفع مسایل و چالش های موجود متمرکز نماید.

در ادامه، موضوعات مختلف آموزشی از جمله: معرفی مدافعان حقوق بشر، نقش مدافعان حقوق بشر در دفاع و حمایت از حقوق بشر، شیوه ها و اصول حمایت گری/ دادخواهی، پیش شرط های تأمین حقوق بشر، نسبت حقوق بشر و حاکمیت قانون، حقوق بشر و صلح، حقوق سیاسی، مشکلات مدافعان حقوق بشر در ولایت دایکندی و شیوه های همکاری مدافعان حقوق بشر با دفتر ولایتی کمیسیون، با شرکت کنندگان برنامه به بحث و بررسی گرفته شد.

هم چنین، در پایان کارگاه، شبکه مدافعان حقوق بشر به منظور ایجاد هماهنگی های لازم و نیز تشریک مساعی مشترک ایجاد گردید و قرار است این شبکه به صورت منظم فعالیت های خود را در عرصه های مورد نظر آغاز نماید.

شرکت کنندگان با استقبال و ابراز رضایت از تلاش های دفتر ولایتی کمیسیون برای حمایت از مدافعان حقوق بشر، اعلام نمودند که به عنوان همکاران نزدیک و متعهد این نهاد، برای بهبود و حمایت حقوق بشر به طور منظم و مداوم همکاری خواهند کرد.


بازنشر این مطلب