گزارش‌های روزانه بازدید:362 تاریخ نشر:2018-12-24

داکتر سیما سمر : پلان عمل سال مالی 1398 کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان باید با دقت و جدیت بیشتری اجرا گردد.

 

هیات رهبری کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان روز گذشته (یک‌شنبه 2 جدی)، در جلسه‌ای با کارمندان این کمیسیون، آغاز مرحله اجرایی‌شدن پلان عمل سال مالی 1398 را اعلام کرد.

 این جلسه با حضور داکتر سیما سمر رییس کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان، احمد ضیا لنگری عضو کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان، بلال صدیقی سخنگوی کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان و کارمندان دفتر مرکزی برگزار شد. روسای دفاتر ساحوی و ولایتی کمیسیون حقوق بشر نیز از طریق ویدیو کنفرانس در این جلسه اشتراک داشتند.

داکتر سیما سمر رییس کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان مرحله اجرایی‌شدن پلان عمل سال جدید مالی این کمیسیون را اعلام کرد و گفت که امیدوار است این پلان جدید، بیشتر از گذشته در نهادینه ساختن ارزش‌های حقوق بشری در افغانستان مفید و موثر واقع گردد.

رییس کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان گفت که پلان عمل سال جدید مالی، طوری تنظیم شده است که قابل تطبیق باشد و تمامی کارمندان این کمیسیون در سراسر کشور، به صورت فعال در اجرا نمودن آن مشارکت داشته باشند.

داکتر سیما سمر از تمامی کارمندان این کمیسیون خواست که با استفاده از تجربه‌های گذشته و با حفظ مسوولیت‌پذیری، در اجرایی‌شدن پلان عمل سال جدید نیز بیشتر از قبل تلاش نمایند.

 

ایجاد شوراهای رضاکار حقوق بشر

در ادامه این جلسه، رییس کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان با روسای دفاتر ساحوی و ولایتی کمیسیون مستقل حقوق بشر از طریق ویدیو کنفرانس صحبت کرد و از آنها خواست که "شوراهای رضاکار حقوق بشر" را در ولسوالی‌های کشور ایجاد کنند.

داکتر سیما سمر، ایجاد شوراهای رضاکار حقوق بشر در سطح ولسوالی‌ها را بسیار با اهمیت دانست و گفت که مشارکت مردم در ولسوالی‌ها و روستاها برای ترویج ارزش‌های حقوق بشری، می تواند در ساختن جامعه‌ی مبتنی بر ارزش‌های حقوق بشری بسیار موثر باشد.

مشکلات امنیتی

در ادامه این جلسه، روسای دفاتر ساحوی و ولایتی کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان و کارمندان دفتر مرکزی، دیدگاه‌های خود را در رابطه با فعالیت‌های سال جدید ارایه کردند و ناامنی را یکی از مشکلات جدی در این مسیر دانستند.

رییس کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان پس از دریافت نظرات کارمندان کمیسیون از سراسر کشور گفت که برای اجرایی نمودن برنامه‌های این کمیسیون در مناطق ناامن کشور، با مسوولان امنیتی گفتگو خواهد شد.

داکتر سیما سمر در پایان این جلسه با اشاره به مشکلاتی مانند ناامنی در کشور، فعالیت کمیسیون حقوق بشر را دشوار اما با اهمیت دانست و یک بار دیگر از تمامی کارمندان کمیسیون در سراسر کشور خواست که با جدیت و اعتماد به نفس بیشتر، فعالیت‌های خود مبتنی بر پلان عمل سال جدید را آغاز کنند.

 

 


بازنشر این مطلب