گزارش‌های روزانه بازدید:238 تاریخ نشر:2019-07-06

تأسیس شورای رضاکار حقوق بشر در ولسوالی پشتونکوت ولایت فاریاب

 

بخش آموزش حقوق بشر دفتر ولایتی فاریاب به تاریخ ۹ سرطان ۱۳۹۸ دومین شورای رضاکار حقوق بشر را در ولسوالی پشتونکوت ولایت فاریاب، با اشتراک ۱۵ عضو که شامل ۹ زن  و ۶ مرد  میشود که قبلا شناسایی و تثبیت شده بودند،  با حضورداشت محترم ذبیح الله "جواد"  رئیس دفتر ولایتی فاریاب در سالن کنفرانس های این دفتر تاسیس نمودند.  

برنامه با تلاوت آیات چندی از کلام الله مجید توسط یک تن از اشتراک کنندگان آغاز گردید، بعداٌ رئیس دفتر ولایتی فاریاب اعضای شورا را خوش آمدید گفته و  هدف از ایجاد شورا  را  چنین بیان نمود:  که هدف از آن  انسجام و هماهنگ سازی اعضای شورا، در جهت تعمیم، ترویج و حمایت حقوق بشر است و در ضمن موصوف بر بیطرفی و استقلالیت اعضای شورای تاکید نموده و  نقش اعضای شورا را  در جهت نهادینه سازی ارزش های حقوق بشر و حمایت از قشر آسیب پذیر مثل ( زنان، اطفال و اشخاص دارای معلولیت ) سازنده و حیاتی دانسته و در بخش از سخنان اش از علاقه مندی رضاکارانه  اعضای شورا  مبنی بر قبول این مسئولیت انسانی و بشری در جهت همکاری با دفتر ولایتی کمیسیون ابراز  خرسندی و تشکری نمود. آقای جواد در بخشی  از صحبت هایش بیان داشت: خوشبختانه چنین همکاری نیز در گذشته از جانب رضاکاران حقوق بشر با کمیسیون وجود داشت، و  تاسیس چنین شورا، کمک خواهد کرد تا همکاری های گذشته در چارچوپ یک ساختار(شورا) منسجم، دوام  و تقویه یابد.

متعاقباٌ، خال محمد "شجاع" آمر آموزش حقوق بشر دفتر ولایتی فاریاب، طی یک پریزینتیشن  روی دلایل ایجاد شورا، مکانیزم عمل شورا، چگونگی ارتباطات، روش انتخابات به منظور انتخاب هیئت رهبری شورا و همکاری اعضای شورا با کمیسیون،  معلومات ارائه نمود.

در جریان جلسه، به اعضای شورا فرصت داده شد تا صحبت های تعارفی و بحث های آزاد روی چگونگی فعالیت های شورا  با یکدیگر داشته باشند.

درفرجام، براساس انتخابات سری  و آزاد، اعضای شورای هیئت رهبری شورای مذکور  انتخاب شدند که در نتیجه، محمد عارف "محمدی" بصفت رئیس، احمد بابر "گونیش" بحیث معاون و محمد نسیم "مرادی" بصفت منشی شورای مذکور انتخاب  گردیدند.

خال محمد "شجاع" آمر بخش آموزش حقوق بشر- دفتر ولایتی فاریاب

 

 

 

 


بازنشر این مطلب