گزارش‌های روزانه بازدید:660 تاریخ نشر:2019-08-08

ایجاد چهار شورای رضا‌کار حقوق بشر در ولا‌یت‌های شرقی

 

‌براساس‌ برنامه کمیسیون، بخش تعلیمات دفتر ساحوی جلال‌آباد در ولسوالی څوکۍ کنرها و دره نور، شیوه و کامه ننگرهار شورا‌های رضا‌کار حقوق بشر را با هدف دسترسی آسان باشندگان این ولسوالی‌ها‌ به خدمات کمیسیون با حضور 50 تن (30 مرد و 20 زن) ایجاد کرد.

نخست بخش تعلیمات درباره دلایل ایجاد شورا، مکانیزم عمل شورا، چگونگی ارتباطات، هماهنگی و همکاری اعضای شورا با کمیسیون و همدیگر، نیز ایفای نقش حقوق بشری شورا به شرکت‌کنندگان توضیح‌ داد.

سپس رئیس‌ دفتر ساحوی، خانم صبرینه حمیدی از همکاری‌های همیشگی این ولسوالی‌ها‌ ابراز امتنان کرد و درباره نقش شورا‌ها در جامعه ‌‌با اعضای شورا‌ها سخن گفت. نیز از اعضای شورا، به‌ویژه زنان، به دلیل پذیرش مسئولیت در عرصه فعالیت‌های حقوق بشری در سالیان دراز همکاری با کمیسیون ابراز خرسندی کرد.

اعضای شورا‌های یادشده از میان خود ‌رئیس، معاون و منشی شورا را برای پیشبرد بهتر امور انتخاب کردند و به بحث و گفتگو درباره همکاری و ارتباطات با هم پرداختند.

گفتنی است که در ولسوالی څوکی کنرها آقای دلاور خان، رئیس، خانم سپوژمی، معاون و داکتر نظرگل، منشی شورا برگزیده شدند. هم‌چنین در ولسوالی‌های دره نور، شیوه و کامه به ترتیب، شاه‌محمود، رئیس، مولوی صلاح‌الدین، معاون و تیمور‌شاه، منشی؛ فریدالله، رئیس، حمیرا اکبری، معاون و محمد‌ایوب، منشی و در نهایت‌ در ولسوالی کامه سبحان‌الله مراد، رئیس، شفیقه سادات، معاون و محب‌الله محب، منشی برگزیده شدند. تصمیم بر این شد که در نشست بعدی درباره اساسنامه شورا صحبت شود، نیز برای آنان کارگاهی برگزار شود.                                                                                                                                                 

 


بازنشر این مطلب