اعلامیه‌های مطبوعاتی بازدید:1507 تاریخ نشر:2014-10-12

تلفات ملكي در اثر انفجار 2 ماين كنار جاده در ولايت ارزگان

اعلامیه مطبوعاتی

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان

 

 

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان از افزایش تلفات افراد ملکی و غیر‌نظامی در حملات مخالفين دولت در روز‌هاي اخير، شدیداً نگران‌ است. ما ‌به این باور‌یم كه افراد بيگناه ملكي هم بر اساس احکام دین ‌اسلام، هم بر مبناي قوانین بشر دوستانه بین‌المللی، نباید از جانب هيچ‌يك از طرف‌هاي درگير در منازعه، ‌مورد هدف قرار گیرند.

            درشب تاریخ 18/19 ميزان سا‌ل 1393 در اثر انفجار ماین كنار جاده‌ در ميله جاي منطقه الهام ولسوالي چوره ولايت ارزگان، ‌3 تن سرنشین یک موتر‌ نوع مازده كشته ‌شده و11تن ديگر جراحت برداشتند. همچنان در تاريخ 19ميزان سال جاري در اثر انفجار ماين كنار جاده بالای موتر سراچه  در منطقه كلا مرچه ولسوالی دهراود آن ولایت 2 تن از راکبین آن کشته و2 تن ديگر زخم برداشتند. کمیسیون مستقل حقوق بشرافغانستان‌، برای بازماند‌گان ‌کشته‌شدگان صبر جمیل‌ و براي مجروحين شفاي عاجل استدعا می‌کند.

             هم‌چنین کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان از مسؤولان محلی و دولت ‌می‌خواهد که مصؤنيت شهروندان كشور و امنيت راه‌هاي رفت و آمد هموطنان ما را  تأمين  و عا‌ملان چنین قضایایی را شناسایی و به کیفر اعمال‌شان برسانند تا عدالت به بهترین وجه آن تأمین گردد.

 

کمیسیون مستقل حقوق بشرافغانستان

19/7/1393

 

          


بازنشر این مطلب