اعلامیه‌های مطبوعاتی بازدید:1057 تاریخ نشر:2015-05-25

در تقبیح حمله بر دفتر شوراي ولايتي ولايت زابل

اعلامیه مطبوعاتی

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان

‌‌‌

صلح، امنیت وآرامش حق انسانی و شهروندی تمام افراد و اشخاص می‌باشد. هرگونه حملات دهشت افگنانه از هر سو و سمتی که انجام گیرد در مغایرت کامل باارزش‌های دینی و میهنی و قواعد بین‌المللی حقوق بشر و حقوق بشردوستانه می باشد.

باتاسف در تداوم تشدید حملات دهشت افگنانه درکشور، یکبار دیگر به تاریخ ۴ جوزای سال جاري (۱۳۹۴)در نتيجه حمله انتحاری توسط موتر مملو از مواد منفجره بر دفتر شورای ولایتی ولايت زابل چندین تن از افراد ملكي و غير نظامي، کشته و ده‌ها تن دیگر مجروح گردیدند، و قرارگزارشات جراحات برخی از آنان بسیار شدید بوده و وضعیت سلامتی شان وخیم می‌باشد.

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان این حمله دهشت افگنانه را یک عمل ضد اسلامي و ضدانساني دانسته و ان را  شديد‌اً تقبیح می‌کند.

 کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان ضمن اعلام همدری با قربانیان و آسیب دیدگان این حمله، از مخالفان مسلح دولت مجدانه می‌خواهد تا بی‌درنگ به این گونه حملات خاتمه داده و قواعد و مقررات ملی و بین‌المللی را نقض نکنند.

 کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان همچنین از ارگان‌های امنیتی و عدلی‌ـ‌‌ قضایی کشور می‌خواهد تا در پاسداری و حراست از حقوق شهروندان و تامین امنیت و مصؤنیت مردم و نهادها و ادارات عمومی کشور سعی نموده و با شناسایی عاملان این گونه اعمال، مسببان و مرتکبان آن را مجازات نماید.

 

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان

۴/۳/۱۳۹۴


بازنشر این مطلب