اعلامیه‌های مطبوعاتی بازدید:1228 تاریخ نشر:2019-04-21

حمله انتحاری و مسلحانه بر وزارت مخابرات و تکنولوژی

 

اعلامیه مطبوعاتی  

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان

کابل 1 ثور 1398

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان حمله انتحاری ومسلحانه بر وزارت مخابرات و تکنولوژی را که به اثر آن تعدای از افراد ملکی کشته و زخمی شده اند را به شدید ترین الفاظ محکوم نموده و خواهان به محاکمه کشاندن عاملین آن است.

انجام حملات انتحاری و مسلحانه و هدف قرار دادن افراد ملکی و ادارات عام المنفعه نقض صریح حقوق بشر بوده و در مغایریت صریح با میثاق های بین المللی حقوق بشر، حقوق بشر دوستانه بین المللی، قوانین نافذه کشور و احکام دین مقدس اسلام قرار دارد.

کمیسیون از مخالفین مسلح دولت افغانستان جدا می­خواهد که از انجام حملات انتحاری و مسلحانه خود داری نموده و افراد ملکی و تاسیسات عام المنفعه را مورد هدف قرار ندهند، همچنان قواعد حقوق بشردوستانه بین المللی را احترام و به صورت همه جانبه آنرا عملی ساخته و مرتکب چنین جنایات جنگی نگردند.

کمیسیون از دولت جمهوری اسلامی افغانستان خصوصا نیروهای امنیتی و کشفی و ارگان­های عدلی و قضایی جدا تقا ضا می­نماید تا در تامین امنیت جان شهروندان و تاسیسات عام المنفعه تلاش نموده و عاملین قضیه متذکره را هرچه عاجل شناسایی و مورد پیگرد عدلی قرار داده و برای قربانیان حادثه متذکره خدمات بشردوستانه و حمایت­ های مادی و معنوی را ارائه نمایند.

 

با احترام

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان

 


بازنشر این مطلب