اعلامیه‌های مطبوعاتی بازدید:1195 تاریخ نشر:2019-05-09

محکومیت حمله انتحاری و مسلحانه بر دفتر کانتر پارت

 

اعلامیه مطبوعاتی

کابل ۱۹ ثور 1398

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان حمله انتحاری و مسلحانه بر دفتر موسسه بین المللی کانتر پارت را که به اثر آن تعدای از افراد ملکی کشته و زخمی شده اند را به شدید ترین الفاظ محکوم نموده و خواهان به محاکمه کشاندن عاملین آن است.

انجام حملات انتحاری و مسلحانه و هدف قرار دادن افراد ملکی، ادارات عام المنفعه و تاسیسات ملکی، نقض صریح حقوق بشر بوده و مغایر احکام دین مقدس اسلام، ارزش های حقوق بشری، قواعد بشر دوستانه بین المللی و قوانین نافذه کشور می‌باشد.

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان از مخالفین مسلح دولت جمهوری اسلامی افغانستان جدا می­خواهد که از انجام حملات انتحاری و مسلحانه خود داری نموده و افراد ملکی و تاسیسات عام المنفعه را مورد هدف قرار ندهند، همچنان به قواعد حقوق بشردوستانه بین المللی احترام قایل شده و مفاد آن را به صورت همه جانبه رعایت نمایند.

کمیسیون از دولت جمهوری اسلامی افغانستان به خصوص از نیروهای امنیتی و کشفی و ارگان­های عدلی و قضایی تقاضا می­نماید تا در تامین امنیت شهروندان و تاسیسات عام المنفعه و موسسات خیریه ملی و بین المللی تلاش نموده و عاملین قضیه متذکره را هرچه عاجل شناسایی و مورد پیگرد عدلی قرار داده و برای قربانیان حادثه متذکره خدمات بشردوستانه و حمایت­ های مادی و معنوی را ارائه نمایند.

 

 


بازنشر این مطلب