اعلامیه‌های مطبوعاتی بازدید:699 تاریخ نشر:2019-06-03

اعلامیه مطبوعاتی در تقبیح حمله بر موتر حامل کارمندان کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی

تاریخ: ۱۳/۳/۱۳۹۸

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان انفجار ناشی از بمب مغناطیسی در یک موتر مربوط به کارمندان کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی و هدف قرار دادن کارمندان این اداره را به شدت محکوم و تقبیح می‌نماید.

هدف قراردادن افراد غیر نظامی بخصوص اشخاصیکه هیچ نقشی در مخاصمات مسلحانه نداشته و مصروف خدمت به اداره ملکی افغانستان هستند، بر خلاف احکام دین مقدس اسلام، قواعد بشردوستانه بین المللی و موازین حقوق بشر بوده و انجام چنین حملات جنایت کارانه از مصادیق جنایت جنگی محسوب می‌گردد.

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان از مخالفین مسلح دولت افغانستان می‌خواهد تا از کشتار و هدف قرار دادن افراد ملکی دست برداشته، به احکام دین مقدس اسلام و قواعد بشردوستانه بین المللی احترام قایل شده و مرتکب چنین جنایات وحشیانه و ضد بشری نگردند.

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان همچنان از دولت جمهوری اسلامی افغانستان، خصوصاً نیروهای دفاعی و امنیتی و نهادهای عدلی وقضایی جدا می‌خواهد تا تدابیر لازم را جهت تامین امنیت شهروندان کشور اتخاذ نموده و عاملان این قضیه را شناسایی و مورد تعقیب عدلی و قضایی قرار دهند تا عدالت تأمین گردیده و جلو فجایع دیگر گرفته‌شود.

 

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان

 


بازنشر این مطلب