اعلامیه‌های مطبوعاتی بازدید:1200 تاریخ نشر:2019-11-27

در پیوند به رهایی دو تن از فعالان جامعۀ مدنی ولایت لوگر

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان

اعلامیه مطبوعاتی

6 قوس 1398

در پیوند به رهایی دو تن از فعالان جامعۀ مدنی ولایت لوگر

 

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان از رهایی دو تن از فعالان جامعۀ مدنی ولایت لوگر، آقایان موسی محمودی و احسان‌الله حمیدی، استقبال می‌کند و تصمیم رهبری دولت جمهوری اسلامی افغانستان را‌ در این زمینه، گامی در راستای تقویت مردم‌سالاری و نهادینه‌سازی ارزش‌های حقوق بشری می‌داند.

کمیسیون از مدافعان حقوق بشر، فعالان جامعۀ مدنی، رسانه‌ها، نهادهای بین‌المللی، نمایندگی‌های سیاسی مقیم در کابل و شهروندان آگاه کشور به دلیل بلند کردن صدای دادخواهانه‌شان در هم‌سویی و هم‌صدایی با کمیسیون، با هدف رهایی فعالان جامعۀ مدنی ولایت لوگر، ابراز سپاسگزاری می‌کند.

دادخواهی با هدف حفاظت و حمایت از آزادی‌های بشری و ارزش‌های دموکراتیک، پاسداری از کرامت و شأن انسانی و حاکمیت قانون است و کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان، به منظور تقویت فرهنگ شفافیت و پاسخ‌گویی و فراهم‌آوری آرامش روحی و روانی قربانیان آزار و اذیت‌های جنسی در ولایت لوگر، آماده است بررسی بیش‌تری داشته باشد.‌ به این منظور کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان خواستار تشکیل هیأتی با‌صلاحیت و مستقل، به منظور حقیقت‌یابی و مستندسازی قضایای سوءاستفاده جنسی از کودکان در ولایت لوگر است.

هم‌چنین، کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان، با تأکید بر عملکرد قانونی و مبتنی بر معیار‌های حقوق بشری نهادهای امنیتی، خواستار تأمین امنیت مدافعان حقوق بشر است.

 


بازنشر این مطلب