اعلامیه‌های مطبوعاتی بازدید:702 تاریخ نشر:2018-01-24

حمله مسلحانه بر موسسه حمایه اطفال شهر جلال آباد

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان

اعلامیه مطبوعاتی

 

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان حمله مسلحانه و انتحاری بر موسسه حمایه اطفال شهر ننگرهار را که به اثر آن تعدادی از افراد ملکی  کشته و زخمی گردیده اند، به شدیدترین الفاظ محکوم نموده و از حمله بر موسسات عام‌المنفعه ابراز نگرانی می‌نماید.

حمله بر افراد ملکی، موسسات عام‌المنفعه یک عمل وحشیانه، غیرانسانی و غیرقانونی بوده که در مغایریت صریح با احکام دین مقدس اسلام، قواعد بشردوستانه بین‌المللی و قوانین ملی قرار دارد.

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان از مخالفین مسلح دولت جدا تقضا می‌کند تا افراد ملکی، موسسات عام‌المنفعه  را مورد هدف قرار نداده و قواعد بشردوستانه بین‌المللی را به صورت همه جانبه آن احترام و عملی ساخته و بیشتر از این مرتکب جنایت جنگی و نقض حقوق بشری شهروندان نگردند.

کمیسیون از دولت جمهوری اسلامی افغانستان و نهادهای عدلی و قضای، ارگان‌های امنیتی و کشفی جدا تقاضا می‌نماید تا عاملین قضیه متذکره را شناسایی و مورد پیگرد عدلی قرار داده و امنیت موسسات عام‌المنفعه را به صورت همه جانبه آن تأمین نموده تا این موسسات بتواند بدون هیج نوع موانع خدمات را به مردم افغانستان ارائه نمایند، همچنان برای قربانیان حادثه متذکره خدمات لازمی را ارائه دارند.

 

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان

4 دلو 1396


بازنشر این مطلب