اعلامیه‌های مطبوعاتی بازدید:531 تاریخ نشر:2018-03-03

حمله انتحاری در ناحیه نهم شهر کابل

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان

اعلامیه مطبوعاتی

 

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان حمله انتحاری در ناحیه نهم شهر کابل را که به اثر آن تعداد زیادی از افراد ملکی کشته و زخمی گردیده اند، به شدیدترین الفاظ محکوم نموده و از افزایش حملات انتحاری ابراز نگرانی می‌نماید.

انجام حملات انتحاری و هدف قرار دادن غیرنظامیان و تأسیسات عامه یک عمل وحشیانه، غیرانسانی و غیرقانونی بوده که در مغایریت صریح با احکام دین مقدس اسلام، قواعد بشردوستانه بین‌المللی و قوانین ملی قرار دارد.

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان از مخالفین مسلح دولت جدا تقضا می‌کند تا از انجام حملات انتحاری خود داری نموده چراکه قربانیان اصلی چنین حملات افراد ملکی می‌باشد، همچنان قواعد بشردوستانه بین‌المللی را به صورت همه جانبه آن احترام و عملی ساخته و بیشتر از این مرتکب جنایت جنگی و نقض حقوق بشری شهروندان نگردند.

کمیسیون از دولت جمهوری اسلامی افغانستان بخصوص نهادهای امنیتی و کشفی تقاضا می‌نماید تا از وقوع چنین حملات جلوگیری نموده و و در تأمین امنیت جان شهروندان بیشتر از پیش سعی نموده و عاملین چنین قضایا را شناسایی  و مورد پیگیرد عدلی قرار داده و برای قربانیان حادثه متذکره کمک‌های لازم را ارائه نمایند.

 

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان

11 حوت 1396


بازنشر این مطلب