اعلامیه‌های مطبوعاتی بازدید:379 تاریخ نشر:2018-03-25

انفجار بمب جاسازی شده در یک موتر در شهر لشکرگاه ولایت هلمند

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان

اعلامیه مطبوعاتی

 

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان انفجار بمب جاگزاری شده در یکی از مراسم ورزشی در نزدیکی استدیوم ورزشی در شهر لشکرگاه ولایت هلمند را که به اثر آن تعدادی زیادی از افراد ملکی کشته و زخمی گردیده اند، به شدیدترین الفاظ محکوم  نموده و از حمله سیستماتیک بر افراد ملکی ابراز نگرانی می‌نماید.

هدف قراردادن غیرنظامیان و تأسیسات عامه (ورزشی) یک عمل وحشیانه، غیرانسانی و غیرقانونی بوده که در مغایریت صریح با احکام دین مقدس اسلام، قواعد بشردوستانه بین‌المللی و قوانین ملی قرار دارد.

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان از مخالفین مسلح دولت جدا تقضا می‌کند تا از انجام چنین حملاات جدا خودداری نموده و بیشتر از این مردم ملکی را مورد هدف قرارنداده و قواعد بشردوستانه بین‌المللی را به صورت همه جانبه آن احترام و عملی ساخته و بیشتر از این مرتکب جنایت جنگی و جنایت بشری نگردند.

کمیسیون از دولت جمهوری اسلامی افغانستان بخصوص نهادهای امنیتی و کشفی تقاضا می‌نماید تا از وقوع چنین حملات جلوگیری نموده و در تأمین امنیت جان شهروندان بیشتر از پیش سعی نموده و عاملین چنین قضایا را شناسایی  و مورد پیگیرد عدلی قرار داده و برای قربانیان حادثه متذکره کمک‌های لازم را ارائه نمایند.

 

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان

4 حمل 1397


بازنشر این مطلب