اعلامیه‌های مطبوعاتی بازدید:378 تاریخ نشر:2018-05-22

کشته شدن 6 کارمند پروژه تاپی در ولسوالی میوند ولایت کندهار

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان

اعلامیه مطبوعاتی

 

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان به قتل رساندن شش کارمند پروژه تاپی و ربودن 2 تن دیگر شان را در ولسوالی میوند ولایت کندهار را به شدیدترین الفاظ محکوم نموده و از افزایش تلفات ملکی ابراز نگرانی می‌نماید.

هدف قرارد دادن افراد ملکی خصوصا کارمندان پروژه‌های عام‌المنفعه یک عمل وحشیانه، غیرانسانی و غیرقانونی بوده که در مغایریت صریح با احکام دین مقدس اسلام، قواعد بشردوستانه بین‌المللی و قوانین ملی قرار دارد.

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان از مخالفین مسلح دولت جدا تقضا می‌کند تا کارمندان پروژه‌های عام‌المنفعه را مورد هدف قرار نداده، افراد ربوده شده را هرچه عاجل رها نمایند. قواعد بشردوستانه بین‌المللی را به صورت همه جانبه آن رعایت و بیشتر از این مرتکب چنین جنایات نگردند.

کمیسیون از دولت جمهوری اسلامی افغانستان بخصوص نهادهای امنیتی و دفاعی و ارگان‌های عدلی و قضایی تقاضا می‌نماید تا امنیت جانی شهروندان خصوصا کارمندان پروژه‌های عام‌المنفعه را تأمین نموده، عاملین این قضیه را شناسایی و مورد پیگرد عدلی قرار داده و در رهایی تعدادی از ربوده شدگان هرچه عاجل اقدام نموده تا دوباره به آغوش خانواده‌های خود برگردند.

 

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان

31 ثور 1397


بازنشر این مطلب