اعلامیه‌های مطبوعاتی بازدید:227 تاریخ نشر:2018-10-03

حمله بر گردهمایی انتخاباتی در ولسوالی کامه ولایت ننگرها

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان

 

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان حمله انتحاری بر گردهمایی انتخاباتی یکی از کاندیدان ولسی جرگه، در ولسوالی کامه ولایت ننگرهار را که به اثر آن 14 نفر کشته و 41 تن دیگر زخمی گردیده اند، به شدیدترین الفاظ محکوم نموده و از حمله بر کمپاین‌های انتخاباتی شدیدا ابراز نگرانی می‌نماید.

کمیسیون حمله انتحاری بر گردهمایی انتخاباتی را حمله بر حقوق بشر، آزادی اجتماعات و انتخابات دانسته که در مغایرت صریح با قوانین نافذه کشور، قواعد بشردوستانه بین‌المللی و تمامی احکام دین مقدس اسلام قرار دارد.

کمسیون مستقل حقوق بشر افغانستان از مخالفین مسلح دولت افغانستان جدا میخواهد که از حمله بر حقوق و آزادی‌های اساسی شهروندان کشور بخصوص گردهمایی‌های انتخاباتی جدا خودداری نموده و به قواعد بشردوستانه بین‌المللی احترام قایل شده و بیشتر از این مرتکب چنین جنایات هولناک و غیرانسانی نشوند.

کمیسیون از دولت جمهوری اسلامی افغانستان می‌خواهد که در تأمین انتخابات و تمامی پروسه‌های انتخاباتی خصوصا گردهمایی‌ها و اجتماعات از هیچ نوع سعی وتلاش دریغ نورزیده، عاملین قضیه متذکره را هرچه عاجل شناسایی و مورد پیگرد عدلی قرار داده و برای قربانیان حادثه متذکره کمک‌های لازم را ارائه دارند.

 

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان

10 میزان 1397

 

 


بازنشر این مطلب