اعلامیه‌های مطبوعاتی بازدید:575 تاریخ نشر:2021-03-05

استقبال از تصمیم وزارت امور خارجه امریکا در مورد اهدای جایزه بین‌المللی زنان شجاع

اعلامیه رسانه‌ای
۱۵ حوت ۱۳۹۹

استقبال از تصمیم وزارت امور خارجه امریکا در مورد اهدای جایزه بین‌المللی زنان شجاع

 

کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان از تصمیم وزارت امور خارجه ایالات ‌متحده امریکا به قدردانی از ۷ زن شجاع و برجسته افغانستان که در قتل‌های هدفمند در سال ۲۰۲۰ جان‌های شیرین‌شان را از دست دادند، با اهدای جایزه بین‌المللی زنان شجاع در روز ۸ مارچ، استقبال می‌کند.

با تأثر عمیق و اندوه فراوان نام همکار ارجمند و الهام‌بخش ما فاطمه ناتاشا خلیل هم در میان آن‌هاست. فاطمه ناتاشا خلیل به خدمت برای حقوق بشر و مردم افغانستان متعهد بود و همواره برای بهبود زندگی همه مردم افغانستان تلاش می‌کرد. او به برابری جنسیتی و اهمیت مشارکت برابر زنان در بازسازی و پیشرفت افغانستان سخت باورمند بود.   

ما به خاطر مرگ نابهنگام ناتاشا خلیل همیشه سوگوار و اندوهگینیم و متعهدیم که با ترویج حقوق بشر و دفاع از حقوق بشری همه شهروندان، یاد و خاطره او، نیز یاد و خاطرات دیگر همکاران و همه مدافعان حقوق بشر را که جان‌های عزیز خود را در راه خدمت به حقوق بشر فدا کرده‌اند، گرامی بداریم.

ما مجدداً بر اهمیت برقراری آتش‌بس برای نجات جان افغان‌ها و ایجاد محیطی مناسب برای گفتگوهای صلح تأکید می‌کنیم تا همه شهروندان بتوانند در ساختن افغانستان بهتر شرکت کنند؛ رؤیایی که فاطمه خلیل به آن می‌اندیشید و برای تحقق آن تلاش می‌کرد.

 


بازنشر این مطلب